Podróże i Turystyka

Tematyczny serwis internetowy!

Home » Turystyka » Podróżowanie samochodem po Polsce

Podróżowanie samochodem po Polsce

Posted by admin On May - 7 - 2018 Comments Off on Podróżowanie samochodem po Polsce
Podróżowanie samochodem po Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Podróżowanie samochodem po Polsce
Choć ceny na stacjach benzynowych nie są zbyt niskie, a na dodatek nasze drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to wcale nie jest powiedziane, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest beznadziejnym pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele urokliwych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli w grę wchodzi samochodowe zwiedzanie Polski, początkowo warto ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy jasno napisać, że powiedzmy trzy dni w Rynie to strzał w dziesiątkę.
Mazury są piękne, ale trzeba wyruszyć dalej – a może Władysławowo? Ogólnie jedyną wadą polskiego morza jest to, że jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadmorskie plaże są przepiękne. Co potem? Warto pojechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od Gdańska znajduje się niemniej urokliwe miasto, a mianowicie Toruń. Potem warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać choćby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po kraju; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.