Podróże i Turystyka

Tematyczny serwis internetowy!

Home » Pozostałe » Miech bmw f07

Miech bmw f07

Posted by admin On July - 10 - 2020 Comments Off on Miech bmw f07
Miech bmw f07
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu profesjonalistów w przypadku kontaktu z zawieszeniami pneumatycznymi ma problem z przeprowadzeniem prawidłowej diagnostyki usterki Składają się one z kilku kluczowych komponentów, których działanie jest ze sobą nierozerwalnie powiązane.

Podstawowe części układu zawieszenia pneumatycznego
Miech pneumatyczny, zwany również sprężyną; napełniany przez kompresor. Montowany jest zazwyczaj na tylnej osi amortyzatora, choć spotyka się także elementy zintegrowane. Powodem ich awarii zazwyczaj jest po prostu zmęczenie materiału, przyspieszane przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne.
Sprężarka (inaczej: kompresor lub pompa zawieszenia) – jej zadaniem jest sprężanie oraz osuszanie powietrza, które następnie jest dostarczane do miecha. Zniszczenie, czyli spalenie sprężarki ma najczęściej miejsce na skutek problemów ze szczelnością miecha oraz zbyt intensywnego użytkowania. Pompa zawieszenia musi być wymieniana razem z nowym przekaźnikiem i filtrem.
Kolumna pneumatyczna – czyli połączenie amortyzatora i miecha; montowana najczęściej na przedniej osi pojazdu.

Usterka każdego z wyżej wymienionych elementów wpływa bezpośrednio na pracę całego układu. Dlatego szczególnie ważne jest znalezienie rzeczywistej przyczyny awarii przed wymianą części.

Inne elementy wpływające na funkcjonowanie zawieszenia pneumatycznego
Przekaźnik kompresora – najczęściej montuje się go w skrzynce bezpieczników; w przypadku usterki musi zostać usunięty razem z całą pompą zawieszenia. W innym przypadku może spowodować nieprawidłowe załączanie i spalenie nowej sprężarki.
Bloki zaworowe – warto im się wyjątkowo dokładnie przyjrzeć przed podjęciem decyzji o wymianie miechów; często wystarczy korekta położenia przewodów przy bloku.

Ponadto innymi powiązanymi częściami, które jednak sporadycznie ulegają awariom są czujniki wysokości i zbiorniki wyrównawcze.

Naprawa zawieszenia pneumatycznego i wymiana komponentów, np. takich jak pompa zawieszenia, nie jest skomplikowanym zadaniem dla mechanika z doświadczeniem. Co ważne, nie wymaga większej ilości narzędzi, niż ma to miejsce przy naprawach tradycyjnych zawieszeń – na przykład uszkodzony miech w tego rodzaju układzie wymaga użycia mniejszej ich liczby. Dodatkowo całkowicie wystarczające są uniwersalne narzędzia służące do diagnostyki.

Sprawdź ofertę sklepu z częściami do zawieszenia pneumatycznego:
kompresor w211
kompresor w220
kompresor w219

Categories: Pozostałe

Comments are closed.